Reakcia organizátorov SOCH na článok "Obzretie sa za SOCH 2017 (+výsledky)"

V súvislosti s nedávno uverejneným článkom "Obzretie sa za SOCH 2017 (+výsledky)" nás požiadali organizátori súťaže o možnosť uverejniť aj ich pohľad na tému súťaže Slovak Open Championship. Nakoľko sme portál podporujúci pluralitu názorov, túto požiadavku sme samozrejme akceptovali a poskytli sme priestor na vyjadrenie ich stanoviska. Článok Vám prinášame v pôvodnom znení tak, ako nám bol doručený.

Slovak Open Championship 2017 – Majstrovstvá sveta juniorov II., Majstrovstvá Európy mládeže , WDSF World Open STT a LAT, WDSF Youth STT a LAT, tradičná súťaž vo viedenskom valčíku ...ale aj množstvo seniorských súťaží a DSE European Children Grand Prix v juniorských a detských kategóriách ...
Je jednou z najväčších súťaží v Európe a z pohľadu mňa (ako jedného zo spoluorganizátorov) súťaž veľmi ťažko organizovateľná. V prvom rade ide o štvoricu organizátorov, ktorí sa rozhodli ísť spoločne do veľkého rizika aj za cenu kritiky a množstva predbených nocí...


Veľmi nemilo ma preto prekvapil článok p. Jarkovského na www.tancujeme.com. Začiatok – 17 pozitívnych riadkov na margo výsledkov našich reprezentantov SR. Trocha neúplné, lebo sa pozabudlo na umiestnenia slovenských seniorov, či na výsledky našich párov na WO STT i LAT – keď novinárska komplexnosť, tak celková :)
Nasleduje 31 riadkov negatívnych a nie vždy pravdivých.
Vysvetlime si prečo:


Prečo v Doubltree by Hilton Hotel? lebo nebolo kde inde. NTC Aréna (riadne objednaná ) bola zrušená v dôsledku konania zápasu Davisovho poháru proti Poľsku (tenis má v tejto hale absolútnu prednosť) a na antuke sa nedá tancovať. Incheba bola tak drahá, že nebola akceptovateľná. Treba vziať do úvahy i organizačné zabezpečenie – ubytovanie poroty podľa predpisov WDSF, ubytovanie 123 párov na účet SOCH, zabezpečenie ich sprievodu a trénerského doprovodu, ich transport, „vreckové“ 115 Eur každému páru zúčastneného na MS a ME a ďalšiu logistiku. Z tohto pohľadu je porovnanie vstupného na súťaž zavádzajúce o to viac, že sa porovnávajú pomaranče s jablkami, navyše s použitím nesprávnych údajov! Porovnať ranné vstupné v deň neatraktívnych súťaží s MS a ME je zavádzajúce. V prvom rade bolo vstupné 30 euro do 4.augusta, kedy bol deadline prihlášok na ME a MS. Všetky federácie boli dvakrát upozornené na tento termín aj na limitovanosť hľadiska . Po tomto termíne sa ceny vstupného zvyšovali. To je úplne normálne na všetky športové a i kultúrne akcie na Slovensku i vo svete.

K cenám vstupného konkrétne:
LIPSKO – šampionát PD - vstupenky nie 15- 25 Euro, ale v skutočnosti od 49 Euro – roh sály kde nie je vidieť na parket až 165 euro za miesto v prvom rade.
Viedeň- AOC – 35 Euro na státie, 45 – 95 Euro (od tribúny po prvý rad), 120 Euro miesto pri stole !!
Miami – MS Senior I. – celodenný lístok 140 USD.
Majstrovstvá SR Poprad 2017 – Celodenný lístok 15 Eur, gala večer 18 Eur, celodenný + Gala večer =20 Euro .
Nechcem porovnávať Miami s Bratislavou, ale Lipsko bolo uvedené a Viedeň je vzdialená cca 80 km …

Mali sme hľadieť na slovenskú komunitu. Hľadeli sme do 4 augusta na 100%. Iná časť „slovenskej tanečnej komunity“ chcela úplne zablokovať financovanie SOCH a robila všetko, aby zlikvidovala súťaž vrátane MS a ME. Teda vety na záver článku boli nesprávne a nepravdivé. Som presvedčený ,že to nebolo úmyselné, skôr z neznalosti faktov resp. z nedôslednosti pri ich získavaní a overovaní.

Kvalita a priebeh life streamu bola ďalšou diskutovanou témou článku na Tancujeme.com. Áno, v piatok prenos mrzol a vypadával – nie však v dôsledku nedôslednosti alebo pochybenia organizátorov, ale v dôsledku privysokej HD kvality prenosu a technickým problémom na strane mediálneho tímu WDSF (celý tím bol na MS v Číne a Slovensku ponúkli len náhradné riešenie prenosu cez iFrame). V sobotu (po úprave formátu prenosu) už bol záznam v poriadku. Z obidvoch dní sa paralelne vyhotovoval záznam pre RTVS ….ktorý nie je zadarmo, preto sa v nedeľu už live stream nerobil. Zadarmo nám nebol ponúknutý ani zo strany majiteľa portálu Tancujeme.com (ktorý bol mimochodom jedným zo záujemcov o streamovanie celého SOCH a táto časť článku čiastočne vyznieva ako urazená reakcia na odmietnutie…i keď priznávam, že komunikačne to nebolo dostatočne doriešené.)

Na záver len toľko : každý, kto chce robiť novinársku prácu, si musí fakty overiť zo všetkých strán a nielen z jednej strany. V opačnom prípade z toho môže vzniknúť čosi podobné, ako v prípade tohto článku - krajne neobjektívne, poškodzujúce organizátorov súťaží. Chcem veriť, že úmysel autora bol určite lepší, než nakoniec vyznel…


Igor Jágerský a organizátori SOCH
KTC Bratislava, TŠK M+M Bratislava pri ZŠ Ostredková, TK UNI-DANCE Bratislava a ŠK PKO JAGERMAJSTER Dúbravka, všetko Bratislava

 

_____________________________

Komentár autora pôvodného článku:

K reakcii organizátorov mi dovoľte len 3 pripomienky. Ceny vstupeniek sú prepisom toho, čo uvádzajú organizátori súťaží na svojich webových stránkach tej-ktorej súťaže, čiže moje porovnanie vychádzalo z oficiálnych zdrojov, a nie jedného. Čo sa týka priameho prenosu a jeho kritiky - tá určite nevychádza z nejakej zatrpknutosti z odmietnutia spolupráce zo strany organizátorov. Tých odmietnutí je koniec koncov počas roku niekoľko, nie každý organizátor si praje vyrábať live stream, prípadne cez Tancujeme.com, takže kritík by potom muselo byť zákonite viac. Jednoducho stream mal technické problémy a to je fakt, čo nakoniec priznáva aj organizátor. Na margo vety: "Zadarmo nám (stream) nebol ponúknutý ani zo strany majiteľa portálu Tancujeme.com (ktorý bol mimochodom jedným zo záujemcov o streamovanie celého SOCH a táto časť článku čiastočne vyznieva ako urazená reakcia na odmietnutie…i keď priznávam, že komunikačne to nebolo dostatočne doriešené.)" Od júla som mal potvrdené, že organizátori majú záujem o výrobu live streamu, no týždeň pred SOCH mi bolo oznámené, že v sále nie je priestor na rozloženie techniky, preto sa ruší spolupráca. Tento postoj ma samozrejme prekvapil, keďže s jedným z organizátorov - s pánom Miroslavom Balúnom - mám tie najlepšie skúsenosti pri spolupráci na iných súťažiach (GPT...).

Ostatné informácie ponechávam bez komentára, prípadne spolu s organizátormi SOCH uvítame Vaše postrehy v diskusii k článku.

Peter Jarkovský, správca portálu Tancujeme.com

Vyhľadávanie

Kalendár udalostí

Jún 2024
pon uto str štv pia sob ned
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Najbližšie podujatia

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!

Anketa

Ktorý tanec máte najradšej?

Facebook