Vitajte v blogu stránky Tancujeme.com

Sme radi, že ste navštívili náš internetový portál Tancujeme.com

Toto je priestor pre všetkých, ktorí majú záujem necenzurovaným spôsobom prezentovať svoje názory na úroveň a kvalitu súťažného tancovania na Slovensku. Ktokoľvek si môže zriadiť svoj blog a slobodne uverejniť vlastné články s tanečnou tematikou. Teším sa na konštruktívnu diskusiu a Vaše názory. Pokiaľ máte záujem o blogovanie, či komentovanie článkov, musíte sa najskôr zaregistrovať.

Ten pocit, keď máte pre koho tancovať

Napísal(a) Peter Jarkovský v pondelok, 29 máj 2017. kategória: Tanečný šport Počet prečítaní: 6393

Ten pocit, keď máte pre koho tancovať

Ak čokoľvek vytvoríme, je prirodzenou vlastnosťou, že naše dielo radi vystavíme verejnosti. Chceme sa pochváliť tým, na čom sme tvrdo pracovali, aby sa dostavil výsledok. Futbalisti zvyknú hovorievať, že diváci sú akoby ďalším hráčom na ihrisku, hokejistom sa tiež hrá oveľa lepšie, ak ich povzbudzuje plný "kotol" a nepočuť každé šuchnutie korčule o ľad. Športovec robí tú-ktorú aktivitu nielen kvôli sebe, ale aj kvôli divákom.

Kam sa stratili naše páry?

Napísal(a) Peter Jarkovský v štvrtok, 03 december 2015. kategória: Tanečný šport Počet prečítaní: 8030

Kam sa stratili naše páry?

Už sme o nich počuli, ale nikto ich ešte nevidel. Aj takto by sa s nadsázkou dalo zhodnotiť, ako to vyzerá s tanečnými pármi vyšších výkonnostných kategórií na Slovensku. Túto tému sme už na našom portáli rozoberali, ale situácia sa za poslednú sezónu nikam výrazne neposunula a problém naďalej pretrváva. Stáva sa žial pravidlom, že páry výkonnostnej kategórie A, ale občas už aj nižších kategórií, prídu na bodovaciu súťaž, no pre nízky počet prihlásených párov je súťaž iba pohárová bez zisku jediného bodu. Získať na Slovensku väčší počet bodov práve na A-čkových súťažiach je "mission impossible".

Čo som idiot? Alebo ako je na tom Tvoje sebavedomie.

Napísal(a) Juraj Pavelek v pondelok, 07 august 2017. kategória: Tanečný šport Počet prečítaní: 8676

Čo som idiot? Alebo ako je na tom Tvoje sebavedomie.

Tak toto počujem od klientov pravidelne. Je to typická odpoveď na moju nevinnú otázku: Vieš si predstaviť, že by si vedel svojmu najväčšiemu súperovi zo srdca zaželať, aby podal svoj čo najlepší výkon? Aby sa mu všetko, ale úplne všetko podarilo presne tak, ako si želá? Drvivá väčšina sa na mňa pozrie, ako keby mi preskočilo. Vtedy začínam v duchu odpočítavanie. Tri... dva... jeden... a už vidím ako sa mu derie tá známa otázka z úst - "Čo som preboha idiot? Ja na sebe makám a chcem vyhrávať súťaže! A to mám akože želať niekomu aby ma porazil?" No aj ja sa pritom veľmi dobre zabávam. Milujem tie okamihy, keď viem, že o chvíľočku príde "AHA" efekt. Zasvieti mu žiarovka v hlave a pochopí, že vlastne idot nebude. Práve naopak. Určite už netrpezlivo čakáš aj Ty, kedy Ti zasvieti žiarovka, tak čítaj ďalej :) .

Ako to robia úspešní, alebo čo im môžeš ukradnúť a stať sa úspešným?

Napísal(a) Juraj Pavelek v štvrtok, 04 jún 2015. kategória: Tanečný šport Počet prečítaní: 6475

Ako to robia úspešní, alebo čo im môžeš ukradnúť a stať sa úspešným?

V minulom článku si sa dozvedel niečo o tom, prečo je potrebný mentálny tréning. Dnes ti ukážem tajomstvo najúspešnejších. Je to môj narodeninový darček pre teba. Bude to prvých 10 návykov, vďaka ktorým, môžeš aj ty dosahovať všetko po čom túžiš. Si pripravený? 

Ideme na to. Toto robia tí najlepší vo svojom odbore:

Zase som to posral, alebo na čo je dobrý mentálny tréning :)

Napísal(a) Juraj Pavelek v pondelok, 07 august 2017. Počet prečítaní: 8241

Zase som to posral, alebo na čo je dobrý mentálny tréning :)

opred sa vám všetkým ospravedlňujem za vulgárnejší nadpis, ale povedzme si to na rovinu, upútal ;). V mojich článkoch sa čo to dozvieš o tom, čo je to mentálny tréning a aký je jeho význam. Asi začnem najskôr tým, ako som sa dostal k mentálnemu tréningu. Bolo to vďaka mojej zvedavosti. Áno, viem, vraví sa, že kto je zvedavý, bude skoro starý, ale ja si myslím pravý opak. Ten kto je správne zvedavý, veľa sa naučí a mozog aspoň nezlenivie. No ale nezahovárajme. K mentálnemu tréningu som sa dopracoval vlastne celkom prirodzene. Určite to poznáš aj ty sám. Trénuješ, trénuješ na tréningu ti to všetko ide ako po masle, prídeš na súťaž a...

Ísť, či neísť na slovenskú súťaž?

Napísal(a) Peter Jarkovský v streda, 06 máj 2015. kategória: Tanečný šport Počet prečítaní: 6080

Ísť, či neísť na slovenskú súťaž?

S touto otázkou sa stretávajú mnohé tanečné páry každý víkend. Veľa z nich argumentuje, že objektivita rozhodovania chýba, prípadne ide až o tendenčné hodnotenie, a preto sa im neoplatí ísť niekoľko kilometrov po pár "bezvýznamných" bodov. Aj toto je jeden z dôvodov, prečo dnes niektoré slovenské tanečné súťaže zívajú prázdnotou, najmä vo vyšších výkonnostných kategóriách. V poslednom období nie je výnimkou, ak organizátor zruší niektorú z kategórií, či dokonca aj celé podujatie. Miera dôvery tanečných párov smerom k organizátorom a porotcom je veľmi nízka. Počuť aj názory, že členská základňa je v súčasnosti menej početná, ako v minulosti. Toto má byť taktiež dôvod mizernej obsadenosti súťaží u nás. Tu však vzniká priestor na polemiku, pretože neraz sa stane, že v tom istom termíne prebieha súťaž napr. v susednom Česku a na štartovnej listine je viac slovenských párov, ako na domácej súťaži. Situácia dospela do štádia, keď sa našim párom oplatí ísť radšej niekoľkonásobne dlhšiu trasu za hranice Slovenska, aby dosiahli vytúžený úspech. O tomto probléme sa vie, avšak zostáva verejným tajomstvom, bez diskusie, bez riešení.

"Normálna" súťaž

Napísal(a) Peter Jarkovský v pondelok, 01 február 2016. kategória: Tanečný šport Počet prečítaní: 6335

Peter Modrovský so svojim teamom z Dansovie sľubovali veľkolepú tanečnú show. Teda aspoň názov súťaže „Grand Gala“ napovedal, že pôjde o niečo výnimočné, honosné, slávnostné. Nakoľko som sa minulý rok (nultý ročník) nemohol zúčastniť, povedal som si, že tento rok to napravím a pôjdem sa na „neoficiálne majstrovstvá detských kategórií v tanečnom športe“ pozrieť. Organizátor lákal okrem iného aj na atraktívny galaprogram poprepletaný „showkami“ tanečníkov svetových mien (semifinalisti majstrovstiev sveta v latinsko-amerických tancoch Massimo Arcolin & Laura Zmajkovičová, majstri Nemeckej republiky v profesionáloch Ilia Russo a Oxana Lebedew, majstri Českej republiky v Show Dance a štvrtý pár Majstrovstiev sveta v Show Dance Latin - Lukáš Bartuněk a Katěřina Hrstková), to všetko za doprovodu živej kapely (Gustav Brom big band) a známych slovenských spevákov.

Kvalitu súťaží si všímame

Napísal(a) Peter Jarkovský v pondelok, 07 august 2017. kategória: Tanečný šport Počet prečítaní: 6619

Kvalitu súťaží si všímame

Od začiatku existencie portálu je jeho súčasťou vždy aj nejaká anketa, v ktorej zisťujeme Váš názor na rôzne tanečné témy. Porovnávali sme spolu kvalitu Majstrovstiev SR konaných v roku 2015, pýtali sme sa Vás na to, ako vnímate kandidatúru Petra Horáčka na post prezidenta SZTŠ a reagovali ste tiež na otázku Vašej prípravy počas letnej sezóny. Posledná anketa sa venovala téme kvality organizácie tanečných súťaží. Otázka znela "Je pre Vás rozhodujúca kvalita organizácie tanečnej súťaže pri jej výbere?" Na výber boli tri odpovede: "Áno, je to dôležité pre celkovú pohodu a priebeh súťaže.", druhá odpoveď znela: "Nie, zaujíma ma iba to, či nazbieram body a dosiahnem umiestnenie." No a treťou odpoveďou ste mohli vyjadriť aj názor: "Je mi to jedno, kvalitu súťaže neriešim".

Prečo pri video záznamoch niekedy nehrá zvuk?

Napísal(a) Peter Jarkovský v štvrtok, 15 december 2016. kategória: Tanečný šport Počet prečítaní: 6057

Prečo pri video záznamoch niekedy nehrá zvuk?

Určite ste sa už stretli s tým, že na niektorých našich video záznamoch z tanečných súťaží nepočuť žiadny zvuk. Niekedy dokonca nie je video dočasne celkovo prístupné. Problém nie je technického pôvodu, záznam samozrejme robíme vrátane zvukovej stopy. Situácia vzniká potom, ako podajú sťažnosť jednotlivé hudobné vydavateľstvá, ktoré si robia nárok na zvukový záznam ich diel.

Vyhľadávanie

Kalendár udalostí

Júl 2024
pon uto str štv pia sob ned
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Najbližšie podujatia

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!

Anketa

Ktorý tanec máte najradšej?

Facebook