Leto s Tancujeme.com: Stopom do Moldavska

S príchodom letných prázdnin sme Vám sľúbili nejaké to prekvapenie nesúce prvky reality show - a svoj sľub plníme. V spolupráci s banskobystrickými tanečníkmi Tomášom Kukučkom a Erikou Gáboríkovou (KTŠ K-Dance) Vám budeme v nasledujúcich dňoch prinášať postrehy tohoto sympatického tanečného páru, ktorý sa rozhodol pre letné dobrodružstvo. Spolu navštívia Moldavsko - krajinu, odkiaľ pochádza špičková tanečníčka, miestna rodáčka Anna Matus (partnerka Gabriele Goffreda).

Bystričania tam nepôjdu ani vlastným autom, ani výletným autobusom, či dokonca lietadlom. Transport poňali výsostne dobrodružne a cestu absolvujú stopom. Takýto spôsob "dovolenkovania" absolvovali už niekoľkokrát aj v minulosti, o čom sa môžete presvedčiť aj na ich súkromnom blogu. Vlani takto navštívili Portugalsko a rok predtým Nemecko. A prečo to vlastne robia? Ako sami hovoria:

...život máme len jeden a treba vyskúšať čo najviac vecí, aby sme našli samých seba. Zdolanie toho, pred čím máme strach a rešpekt nás posúva vpred. To, čo je nové a nepoznané, nám otvára priestor na vlastný pohľad. Strach je len vymyslený pojem, ktorý nám bráni v skutočnom užívaní si krás života. Pocit, ktorý máme keď cestujeme je oslobodzujúci a inšpiratívny zároveň. Máme dojem, ako keby nám bol otvorený celý svet a my ho chceme prebádať.

 

Tento rok si teda vybrali Moldavsko, z nášho pohľadu možno trochu exotickú krajinu. Ako sme však spomínali, je to aj krajina tanečných majstrov sveta a jedným z cieľov Tomáša a Eriky je navštíviť tanečnú školu v hlavnom meste - v Kišiňove, kde pôsobila aj Anna Matus. Budeme netrpezlivo sledovať, či sa im to podarí. S veľkou chuťou zdolávať nové prekážky a výzvy sa v najbližších dňoch naši tanečníci vydajú na cesty, kde ešte netušia, čo všetko ich čaká smiley A spolu s nimi budeme mapovať ich trasu, budeme pri všetkom dôležitom, čo zažijú a čo ich na tejto "výprave" za tanečnými majstrami stretne. Nezabudnite nás teda sledovať na facebooku, aby ste nezmeškali túto unikátnu cestu naprieč Slovenskom, Maďarskom, Rumunskom a nakoniec aj Moldavskom. Erike a Tomášovi držíme palce, tešíme sa na ich statusy a postrehy spoza hraníc bežných dní smiley

 

 

Vyhľadávanie

Kalendár udalostí

November 2023
pon uto str štv pia sob ned
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Najbližšie podujatia

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!

Anketa

Ktorý tanec máte najradšej?

Facebook