Poznáme termíny a miesta MSR a SLP pre rok 2017

V uplynulých dňoch rozhodol Slovenský zväz tanečného športu (SZTŠ) o úspešných organizátoroch majstrovských súťaží, ako aj súťaží "Slovenský pohár" pre rok 2017. Treba hneď v úvode povedať, že zoznam neobsahuje žiadne veľké prekvapenia a v mnohých prípadoch ide o tradičných a overených organizátorov. Poďme sa pozrieť na víťazov konkurzu podrobnejšie. Aktualizované o 12:40.

Tanečný kalendár s veľkými podujatiami otvoria Majstrovstvá Slovenska v latinskoamerických tancoch. Víťazom konkurzu sa stal dobre známy a osvedčený usporiadateľ, ktorým je Fáber Dance Team z Banskej Bystrice. V metropole stredného Slovenska, v špotovej hale Dukla, privítame 25. februára 2017 najlepšie latinové páry v súboji o titul Majstra SR. Juraj Fáber so svojim teamom preukázali svoje schopnosti už niekoľko krát, a preto je pravdepodobné, že nastavená latka kvality z uplynulých rokov bude meradlom aj pre ten nastávajúci. O necelý mesiac neskôr, presne 18. marca, pocestujú tanečníci do Popradu na národné majstrovstvá v štandardných tancoch. Majstrovstvá SR v ŠTT sa pod taktovkou tanečného klubu Fortuna Poprad opäť vrátia do krásnych priestorov Arény Poprad. Spomínaný tanečný klub patrí taktiež medzi tradičných usporiadateľov majstrovských súťaží, a preto môžeme očakávať v jeho prevedení kvalitnú súťaž.

V apríli sa uskutoční druhé kolo Slovenského pohára (SLP), keď sa víťazmi konkurzu na usporiadanie stali lučenecký Dance Attack a Sun Dance Academy Bratislava. (Pozn.: prvé kolo SLP zatiaľ nie je v zozname podujatí uverejnené, budeme sa informovať na miesto a termín konania - bolo vypísané nové výberové konanie.) Tanečný klub z Lučenca si túto úlohu vyskúšal v uplynulej sezóne v spolupráci so SUN DANCE Academy Bratislava, a treba povedať, že veľmi úspešne. V roku 2017 ide do projektu samostatne a my mu držíme palce, aby sa úspech podarilo zopakovať aj v sólo prevedení. Aj v roku 2017 si tandem Dance Attack - Sun Dance Academy zopakuje realizáciu súťaže. Tešíme sa na tanečné zápolenie 22. apríla v športovej hale Aréna v Lučenci.

K Žiaru nad Hronom neodmysliteľne patria Otvorené MSR v plesových choreografiách, exhibíciách a Showdance. Inak tomu nebude ani 13. mája 2017, kedy TŠK Stella znovu privíta choreo-teamy a páry v Mestskom kultúrnom centre (ŽnH). Aj v tomto prípade ide o ostrieľaného organizátora s bohatými skúsenosťami, čo predznamenáva vydarenú majstrovskú súťaž.

Na druhé kolo SLP pozýva do Nitry ďalší známy účastník v zozname organizátorov - Akadémia tanca. V rámci Pribinovho pohára si v meste pod Zoborom (mestská športová hala, Klokočina) zmerajú sily tanečníci v boji o víťazstvo v rebríčku Slovenského pohára. Poznačte si preto termín 20. máj 2017. Fortuna Poprad okrem MSR v ŠTT pripraví pre tanečníkov aj 4. kolo SLP. Súťaž sa vracia z Kežmarku (2016) do Popradu, konkrétne 30. septembra - športová hala ZŠ Komenského. Presne po roku si Petan Pezinok zopakuje 5. kolo SLP v rámci podujatia Pezinský strapec (14. október 2017). Súťaž sa tradične uskutoční v Dome kultúry Pezinok. Tento rok sa aj vďaka množstvu špičkových slovenských párov zaradilo podujatie medzi tie vydarenejšie a dúfame, že tomu tak bude aj o rok. Podobne aj TŠK VIVA Nové Zámky pripravuje po oba roky súťaž "Slovenský pohár". November v Nových Zámkoch sa tak stane dejiskom 6. kola, kedy tanečníci získavajú jednu z posledných možností zabojovať o body do rebríčka SLP. V termíne 11. november 2017 preto očakávame pomerne silnú účasť tanečníkov. Posledné, 7. kolo, sa uskutoční 9. decembra 2017 v Trnave, kam sa po dvoch rokoch vráti kolotoč Slovenského pohára. TŠK Tyrnavia, ako najstarší trnavský tanečný klub, patrí medzi stálice na poli organizátorov, čo predpokladá vydarené tanečné podujatie.

 

25.02.2017

Majstrovstvá SR 2017 v latinskoamerických tancoch
Miesto konania: Banská Bystrica, ŠH DUKLA, Hutná 1
Organizátor: SZTŠ / Fáber Dance Team Slovakia
MSR Seniori III+IV LAT, MSR Seniori I+II LAT, MSR Mládež LAT, MSR JUN II LAT, MSR JUN I LAT, MSR Formácie LAT, MSR Dospelí LAT, MSR Do 21 LAT,
18.03.2017

Majstrovstvá SR 2017 v štandardných tancoch
Miesto konania: Aréna Poprad
Organizátor: SZTŠ / TC Fortuna Poprad
MSR Seniori III+IV ŠTT, MSR Seniori I+II ŠTT, MSR Mládež ŠTT, MSR JUN II ŠTT, MSR JUN I ŠTT, MSR Formácie ŠTT, MSR Dospelí ŠTT, MSR Do 21 ŠTT,
22.04.2017

Dance Attack Dance Cup 2017 - 2.kolo SLP
Miesto konania: Lučenec, Športová hala Aréna
Organizátor: Dance Attack Lučenec
SP ŠTT, SP LAT, SP JUN ŠTT, SP JUN LAT,
13.05.2017

Otvorené MSR v plesových choreografiách, exhibíciách a Showdance
Miesto konania: Žiar nad Hronom, Mestské kultúrne centrum, ul. SNP 119
Organizátor: SZTŠ/ TŠK STELLA, Janka Kráľa 17/39, 965 01 Žiar nad Hronom
MSR Tanečnice Juniori, MSR Tanečnice Dospelí, MSR Showdance ŠTT Dospelí, MSR Showdance LAT Dospelí, MSR Plesové choreografie ŠTT Dospelí, MSR Plesové choreografie Seniori (ŠTT+LAT+Ostatné), MSR Plesové choreografie Ostatné Dospelí, MSR Plesové choreografie LAT Dospelí, MSR Plesové choreografie ŠTT Juniori, MSR Plesové choreografie Ostatné Juniori, MSR Plesové choreografie LAT Juniori, MSR Exhibície ŠTT Dospelí, MSR Exhibície LAT Dospelí,
20.05.2017

Pribinov pohár - 3.kolo SLP
Miesto konania: Nitra - Klokočina, Mestská športová hala
Organizátor: AKADÉMIA TANCA Nitra
SP ŠTT, SP LAT, SP JUN ŠTT, SP JUN LAT,
30.09.2017

Parketový tiger 2017, 4.kolo SLP
Miesto konania: Poprad, SH Komenskeho
Organizátor: TC FORTUNA Poprad
SP ŠTT, SP LAT, SP JUN ŠTT, SP JUN LAT,
14.10.2017

Pezinský strapec - 5.kolo SLP
Miesto konania: Pezinok, Dom kultúry
Organizátor: KST PETAN Pezinok pri TC CHARIZMA
SP ŠTT, SP LAT, SP JUN ŠTT, SP JUN LAT,
11.11.2017

VIVA DANCE FESTIVAL - 6.kolo SLP
Miesto konania: Nové Zámky, ŠH Milénium
Organizátor: TŠK VIVA Nové Zámky
SP ŠTT, SP LAT, SP JUN ŠTT, SP JUN LAT,
09.12.2017

Trnavský pohár - 25.ročník, 7.kolo SLP
Miesto konania: MŠH Trnava
Organizátor: KTŠ Tyrnavia Trnava
SP ŠTT, SP LAT, SP JUN ŠTT, SP JUN LAT,

Zdroj dáta: szts.sk

Vyhľadávanie

Kalendár udalostí

Jún 2024
pon uto str štv pia sob ned
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Najbližšie podujatia

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!

Anketa

Ktorý tanec máte najradšej?

Facebook