Slovenské LET´S DANCE sa vráti na TV obrazovky

Pre všetkých, ktorým chýbal televízny program Let´s Dance, máme dobré správy. Televízia Markíza zakúpila práva na ďalšiu, v poradí šiestu sériu obľúbeného tanečného projektu. Podľa informácií portálu Mediálne.sk by mohla Markíza priniesť program na obrazovky ešte tento rok, na jeseň. Stalo by sa tak šesť rokov po skončení dosiaľ poslednej série, ktorá sa vysielala v roku 2011.


Let´s Dance generoval vysoké čísla sledovanosti, až do piatej série, kedy televízia prišla s inovatívnymi prvkami vo forme zmeny moderátorov, či nasadenia homosexuálneho páru. Martina Pyca Rauscha nahradil Libor Bouček, zmenil sa aj vysielací deň z nedele na piatok. Spomínaný ročník zaznamenal prepad sledovanosti zo 40% na cca 30% podielu na trhu. Následne sa Markíza rozhodla program stiahnúť zo svojej štruktúry, čo trvá až dodnes. Naproti tomu zažíva formát veľké úspechy v susednej Českej republike (Česká televize), kde program vysielajú každý rok už niekoľko sérií za sebou. Zákulisné informácie však prezrádzajú, že dlhoročná absencia Let´s Dance na Slovensku je minulosťou a show sa opäť objaví v televízii.

Pripomeňme, že formát Dancing With The Stars (na Slovensku Let´s Dance) je založený na princípe súťažných párov zložených z profesionálneho tanečníka a známej osobnosti. Program je úspešný po celom svete, bol predaný do 50 krajín. Medzi nimi sú napr. Veľká Británia, USA, Česká republika, Nemecko a pod. Okrem Let´s Dance sa u nás vysielali aj ďalšie tanečné súťaže: Bailando, Miliónový tanec, Showdance, Tanec snov, či Hviezdy na ľade. Situáciu s vysielacími právami na tanečnú show budeme naďalej sledovať, aby sme Vám mohli priniesť aktuálne informácie.

 

zdroj: Medialne.sk / mediaboom.sk

Vyhľadávanie

Kalendár udalostí

Jún 2024
pon uto str štv pia sob ned
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Najbližšie podujatia

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!

Anketa

Ktorý tanec máte najradšej?

Facebook