Kto su noví Majstri Slovenska v štandardných tancoch pre rok 2018?

Nové Zámky boli dejiskom ďalších majstrovstiev pre rok 2018, presnejšie tých v štandardných tancoch. Programom sprevádzala skúsená Kvetoslava Štrbová, ktorej moderátorským partnerom bol Eduard Slimák. Na parket nastúpilo celkovo 129 párov, z toho najviac v kategórii mládež - až 37. Poďme sa pozrieť na to, kto získal titul v tomto roku.

JUNIOR 1

V tejto kategórii obhájili vlaňajšie víťazstvo Duša Jakub - Hamranová Lara z Nových Zámkov, ktorí sa stávajú šampiónmi rovnako, ako aj v skupine latinsko-amerických tancov. Na druhom mieste skončili ich kluboví kolegovia Illés Roderik - Košťálová Kornélia, ktorí si polepšili z vlaňajšieho 4. miesta. Stupienok víťazov doplnili Banskobystričania Mandinec Elias Robert - Jackuliaková Anna Katarína z Fáber Dance Teamu. Finálové priečky doplnili 4. Sabo Richard - Budová Jana z VŠK FTVŠ UK Lafranconi Bratislava, 5. Beňo Matúš - Nosáľová Barbora z PegaFun Dance Group Martin a 6. Diko Filip - Polakovičová Adina z TK DANSOVIA Bratislava.

 

JUNIOR 2

Medzi staršími juniorskými tanečníkmi sme spoznali nových Majstrov SR. Stali sa nimi Jesenský Jaroslav - Pavlovičová Simona z TŠK M+M Bratislava pri ZŠ Ostredková, u ktorých už dlhší čas pozorujeme zlepšenie, za ktorým sú určite aj častejšie skúsenosti na zahraničných WDSF súťažiach. Tanečníkom z Nových Zámkov sa darilo aj tu, keď si druhú priečku vytancovali Kis Tamás Kristóf - Nagyová Mária, tretie miesto získali Kovács Patrik Emanuel - Vozárová Tamara z Dance Passion Bratislava. Títo tanečníci výrazne vystrelili smerom hore, vlani sa umiestnili len v druhom kole na 16. priečke. Ďalšími finalistami pre tento rok sú: 4. Poliak Martin - Farkašová Lenka z TK WELCOME Trnava, 5. Tuchkov Arkhip - Mareková Daniela z VŠK FTVŠ UK Lafranconi Bratislava , 6. Hipík Lukáš - Rábarová Lucia z TK WELCOME Trnava a finále malo aj 7. miesto, ktoré obsadili Klačko Timotej - Komáčková Karolína z KTC Bratislava.

 

MLÁDEŽ

Najlepšie obsadená kategória z pohľadu množstva prihlásených párov bola práve spomínaná mládež. Vlaňajší Majstri junior dvojky, súrodenci Patrik a Silvia Budovci (TK UNIDANCE Bratislava), kraľovali aj tento rok, avšak vo vyššej výkonnostnej kategórii. Za nich sa na druhé miesto zaradili Korpas Gabriel - Murajdová Vanessa (TŠK JUNILEV Levice), ktorí si v porovnaní s MSR 2017 polepšili o jedno miesto. Na "bedňu" to bolo aj pre Filipa Ševčíka a Simonu Dókušovú z PegaFan Dance Group Martin. Martinčania si vytancovali 3.priečku, na ktorej boli vlani práve spomínaní Gabriel s Vanessou. Ďalšie finálové páry: 4. Sorokin Ilya - Modlová Eva zo SUN DANCE ACADEMY Bratislava, 5. Oberemok Artem - Tomášová Ema taktiež zo SUN DANCE ACADEMY Bratislava, 6. Lindevang Larsen Magnus - Kolesárová Slávka z AKADÉMIA TANCA Nitra.

 

DO 21 ROKOV

Majstrami v tejto kategórii sa stali Kucman Filip - Povinská Zuzana (TK UNI-DANCE Bratislava), vlaňajší víťazi v kategórii Mládež (2017). Po minuloročnom titule to tento rok stačilo "len" na druhé miesto, ktoré si odniesli Turebekov Tauke - Imbondo Sofia (TK UNI-DANCE Bratislava). Pokles o jedno miesto zaznamenali aj Martinčania Ševčík Filip - Dókušová Simona (PegaFun Dance Group Martin). Tí si rovnako ako v kategórii Mládež odnášajú tretie miesto aj v ktg. do 21 rokov. Do finále sa pretancovali aj: 4. Ihring Jaroslav - Varechová Natália z TŠK STELLA Žiar nad Hronom, 5. Rebro Marek - Piešťanská Patrícia z TK WELCOME Trnava
6. 120 Koreň Alex - Novikova Ekaterina z TC METEOR Košice.

 

SENIOR 1

Vlani spojená kategória Seniori 1+2 sa v tomto roku rozdelila na 2 osobitné kategórie, čo predpokladalo premiešanie výsledkov a nové možnosti presadenia sa tanečníkov vo svojej kategórii. Napriek deľbe kategórií zostali prvé tri miesta na vlas rovnaké. Majstrami SR sa stali Ponca Marek - Ponca Ewa (TK UNI-DANCE Bratislava), druhé miesto obsadili Karel Martin - Šimonová Monika taktiež z TK UNI-DANCE Bratislava a na treťom mieste skončili Zalom Pavol - Zalomová Blažena (TC FORTUNA Poprad). Na súťaž nastúpili 4 páry, čiže tzv. "zemiakovú" medialu získali Pšenák Peter - Pšenáková Drahoslava (TŠK TIFFANY Nová Baňa).

 

SENIOR 2

Minulý rok štvré miesto v spojenej kategórii, aktuálne Majstri Senior dvojky: Pupík Rastislav - Mlynčárová Henrieta (TK UNI-DANCE Bratislava). Striebro si odniesli Marček Anton - Marčeková Jana (TK DANUBE Bratislava), tretie miesto patrí Šúkalovi Branislavovi a Šúkalovej Zuzane z TK DUKLA Trenčín. Finálovú štvoricu uzatvárajú Csizmazia Jozef - Csizmaziová Gabriela (TK GRANDE Malacky).

 

SENIOR 3+4

Spojenú kategóriu seniorov 3+4 vyhrali a Majstrami pre rok 2018 v ŠTT sa stali Benko Ivan - Benková Miroslava (eXtra dance team Bratislava). Na druhé miesto tak odsunuli vlaňajších šampiónov, manželov Igora a Beátu Frtúsovcov (Dance Attack Lučenec). Bronz si zo súťaže odnášajú Škraban Jozef - Škrabanová Viera (Dance Passion Bratislava). Do finále sa pretancovali aj Minárik Peter - Mináriková Erika (INTERKLUB Bratislava), ktorí sa umiestnili na 4. priečke.

 

DOSPELÍ

Na záver sme si nechali vyhodnotenie dospelých tanečníkov, ktorí už tradične priťahujú najväčšiu pozornosť aj priamo na súťaži. Tretíkrát po sebe sa Majstrami Slovenska v štandardných tancoch stali Cicchitti Matteo - Brecíková Simona (TK Dukla Trenčín) a neohrozene tak kraľujú v tejto kategórii naďalej. V porovnaní s vlaňajškom si postup o jedno miesto zabezpečili Štec Matej - Popova Elena (TK UNI-DANCE Bratislava) a stali sa tak prvými Vicemajstrami. Niečo podobné sa podarilo Zdenovi Blesákovi s Henrietou Vadkerti (TŠK VIVA Nové Zámky) a tento rok vystúpili na stupne víťazov (3. miesto). Vo finále dospelých tancovali aj: 4. Šrámka Martin - Ferrara Erika (TK DUKLA Trenčín), 5. Kucman Filip - Povinská Zuzana (TK UNI-DANCE Bratislava) a 6. Turebekov Tauke - Imbondo Sofia (TK UNI-DANCE Bratislava).

 

Všetkým tanečníkom srdečne blahoželáme k dosiahnutým výsledkom a tešíme sa na posledne tohtoročné Majstrovstvá v plesových choreografiách (v máji 2018).

foto: Tomáš Uváček / JPhoto

Vyhľadávanie

Kalendár udalostí

Máj 2024
pon uto str štv pia sob ned
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Najbližšie podujatia

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!

Anketa

Ktorý tanec máte najradšej?

Facebook