German Open Championships 2017 - umiestnenia Slovákov

Hoci na Slovensku súťažné tancovanie “prázdninuje”, v nemeckom Stuttgarte práve prebieha jedna z najväčších európskych súťaží v tanečnom športe. Tak ako po minulé roky, aj teraz sa rozhodlo reprezentovať našu krajinu niekoľko tanečných dvojíc. Súťažné zápolenie aj s našou účasťou začalo hneď prvý deň súťaže - v utorok 8. augusta. V kategórii latinskoamerických tancov dospelí Rising Star nastúpilo 5 slovenských párov. Tancovalo sa iba prvé kolo a zvyšná časť súťaže sa preniesla do druhého dňa German Open Championships (GOC). Dnes už vieme aj umiestnenia, keď z 217 párov obsadili Roman a Gabriela Markussovci 183. miesto, Peter Valach s Alexandrou Bielou 143. miesto, Yacoub Joris s Natáliou Horváthovou 87. miesto, Tanabay Tokgöz s Miroslavou Ondrejkovou vystúpili na 49. priečku, no a najlepší výsledok spomedzi Slovákov dosiahli Radovan Kurinec s Eliškou Lenčešovou, ktorí si vybojovali 42. miesto.


Tamas Kristof Kis / Maria Nagyová
Ďalšie zastúpenie sme mali v podobe dvojice Tamás Kristof Kis / Maria Nagyová. Tancovali kategóriu Junior 2 10 tancov. Do súťaže nastúpilo 62 párov, Novozámčania nakoniec skončili na 44. mieste. V kategórii Junior 2 LAT získali 94. miesto zo 110 párov. O niečo lepšie sa darilo tanečníkom Boris Savov - Emma Sivá, ktorí sa môžu tešiť z 57. priečky.

V súťaži WDSF Open Youth Standard si v konkurencii 137 párov vytancovali pekné 28. miesto Gabriel Korpás s Vanessou Murajdovou. Medzi seniormi sa darilo aj ďalším našim reprezentantom. Marek a Ewa Ponca tancovali semifinále a spomedzi 113 párov obsadili 11. miesto. Pripomeňme, že hovoríme o kategórii WDSF Open Senior 1 Standard.

Do diania na parkete v týchto dňoch zasahujú aj Zdeno Blesák s Henrietou Vadkerti, ktorí aktuálne postúpili do ďalšieho kola súťaže Rising Star standard - dospelí. Budeme tiež sledovať, ako sa bude dariť Ľubomírovi a Ivete Hochvartovým, Branislavovi a Alene Koštialovcom, Františkovi a Miriam Bérešovcom. (WDSF Open Senior 2 latin). V kategórii WDSF Grandslam Latin nás budú reprezentovať Tanabay Tokgöz s Mirkou Ondrejkovou, Tomáš Tanka s Dominikou Feketovou, Radovan Kurinec s Eliškou Lenčešovou, Matúš Lukáč s Michaelou Berešovou, Joris Yacoub s Natáliou Horváthovou, Peter Valach s Alexandrou Bielou. V súťaži WDSF PD Open Master Class I Standard sa predstavia David Schavel a Copp Iryna. Aj súťaž WDSF PD Super Grand Prix Latin má slovenských zástupcov, sú nimi Jiří Hein a Lucia Krnčanová.

V ďalších dňoch sa tešíme aj na vystúpenie trenčiansko-talianskej dvojice Matteo Cicchitti / Simona Brecikova, ktorí sa predstavia v kategórii WDSF Grandslam Standard. Spolu s nimi budú súťažiť aj Zdeno Blesák s Henrietou Vadkerti, či Ľubomír Mick s Adrianou Dindofferovou. V piatok predvedú svoje tanečné kvality aj súrodenci Budovci v ktg. Junior 2 STT.

Gabriel Korpás s Vanessou Murajdovou

Vyhľadávanie

Kalendár udalostí

Anketa

Ktorý tanec máte najradšej?

Facebook