German Open Championships 2017 - umiestnenia Slovákov

Hoci na Slovensku súťažné tancovanie “prázdninuje”, v nemeckom Stuttgarte práve prebieha jedna z najväčších európskych súťaží v tanečnom športe. Tak ako po minulé roky, aj teraz sa rozhodlo reprezentovať našu krajinu niekoľko tanečných dvojíc. Súťažné zápolenie aj s našou účasťou začalo hneď prvý deň súťaže - v utorok 8. augusta. V kategórii latinskoamerických tancov dospelí Rising Star nastúpilo 5 slovenských párov. Tancovalo sa iba prvé kolo a zvyšná časť súťaže sa preniesla do druhého dňa German Open Championships (GOC). Dnes už vieme aj umiestnenia, keď z 217 párov obsadili Roman a Gabriela Markussovci 183. miesto, Peter Valach s Alexandrou Bielou 143. miesto, Yacoub Joris s Natáliou Horváthovou 87. miesto, Tanabay Tokgöz s Miroslavou Ondrejkovou vystúpili na 49. priečku, no a najlepší výsledok spomedzi Slovákov dosiahli Radovan Kurinec s Eliškou Lenčešovou, ktorí si vybojovali 42. miesto.


Tamas Kristof Kis / Maria Nagyová
Ďalšie zastúpenie sme mali v podobe dvojice Tamás Kristof Kis / Maria Nagyová. Tancovali kategóriu Junior 2 10 tancov. Do súťaže nastúpilo 62 párov, Novozámčania nakoniec skončili na 44. mieste. V kategórii Junior 2 LAT získali 94. miesto zo 110 párov. O niečo lepšie sa darilo tanečníkom Boris Savov - Emma Sivá, ktorí sa môžu tešiť z 57. priečky.

V súťaži WDSF Open Youth Standard si v konkurencii 137 párov vytancovali pekné 28. miesto Gabriel Korpás s Vanessou Murajdovou. Medzi seniormi sa darilo aj ďalším našim reprezentantom. Marek a Ewa Ponca tancovali semifinále a spomedzi 113 párov obsadili 11. miesto. Pripomeňme, že hovoríme o kategórii WDSF Open Senior 1 Standard.

Do diania na parkete v týchto dňoch zasahujú aj Zdeno Blesák s Henrietou Vadkerti, ktorí aktuálne postúpili do ďalšieho kola súťaže Rising Star standard - dospelí. Budeme tiež sledovať, ako sa bude dariť Ľubomírovi a Ivete Hochvartovým, Branislavovi a Alene Koštialovcom, Františkovi a Miriam Bérešovcom. (WDSF Open Senior 2 latin). V kategórii WDSF Grandslam Latin nás budú reprezentovať Tanabay Tokgöz s Mirkou Ondrejkovou, Tomáš Tanka s Dominikou Feketovou, Radovan Kurinec s Eliškou Lenčešovou, Matúš Lukáč s Michaelou Berešovou, Joris Yacoub s Natáliou Horváthovou, Peter Valach s Alexandrou Bielou. V súťaži WDSF PD Open Master Class I Standard sa predstavia David Schavel a Copp Iryna. Aj súťaž WDSF PD Super Grand Prix Latin má slovenských zástupcov, sú nimi Jiří Hein a Lucia Krnčanová.

V ďalších dňoch sa tešíme aj na vystúpenie trenčiansko-talianskej dvojice Matteo Cicchitti / Simona Brecikova, ktorí sa predstavia v kategórii WDSF Grandslam Standard. Spolu s nimi budú súťažiť aj Zdeno Blesák s Henrietou Vadkerti, či Ľubomír Mick s Adrianou Dindofferovou. V piatok predvedú svoje tanečné kvality aj súrodenci Budovci v ktg. Junior 2 STT.

Gabriel Korpás s Vanessou Murajdovou

Vyhľadávanie

Kalendár udalostí

Marec 2024
pon uto str štv pia sob ned
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Najbližšie podujatia

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!

Anketa

Ktorý tanec máte najradšej?

Facebook